Kategorie
Blog

Jak sprawdzić sprawność wynajmowanego kampera?

Kampery są pojazdami, które od jakiegoś czasu zaczęły ponownie cieszyć się naprawdę dużą popularnością. Podróż tym rodzajem pojazdów, czyli tzw. karawaning zyskał wielu amatorów podczas ostatnich lat, kiedy pandemia uniemożliwiała podróżowanie oraz nocowanie w hotelach. Podróż kamperem ma naprawdę wiele plusów, do których należy elastyczność, możliwość dopasowania całej trasy do swoich zainteresowań oraz niezwykły komfort podróży.

Jak sprawdzić, czy wypożyczony kamper jest w pełni sprawny?

Jako że zakup kampera jest dosyć dużą inwestycją, a sezon trwa tylko przez część roku, wiele osób decyduje się na wynajem kampera od firmy świadczącej tego rodzaju usługi. Niestety podobnie jak w przypadku innych pojazdów, można trafić na lepsze lub gorsze wypożyczalnie. Z tego też powodu na początku warto zrobić rekonesans i wybrać firmę, która ma dużo pozytywnych opinii.

Podczas odbioru kampera wynajmujący powinien dostarczyć protokół zdawczo-odbiorczy, w którym powinien być określony faktyczny stan samochodu. Podpisanie się pod nim jest równoznaczne z potwierdzeniem opisanego w nim stanu pojazdu. Jeżeli cokolwiek wzbudza chociaż najmniejsze wątpliwości, to zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania przed podpisaniem dokumentów warto sprawdzić, czy kamper nie posiada żadnych utajonych wad.

Przed pierwszym uruchomieniem pojazdu przez najemcę może on sprawdzić stan pojazdu w obecności wynajmującego. Zazwyczaj dużym zabezpieczeniem zarówno dla wynajmującego, jak i dla najemcy jest podpisana umowa, w której zawarte są wszystkie prawa i obowiązki obu stron oraz dokładnie rozpisane warunki najmu. Przed podjęciem współpracy konieczne jest przeczytanie wszystkich dokumentów, aby nie podpisać czegoś, co może działać na niekorzyść klienta.