Kategorie
Blog

Od czego zależy koszt wynajmu kampera?

Podróże kamperem stały się coraz częściej wybieranym sposobem na podróżowanie po Polsce i bardziej odległych krajach. Zapewnia dużą niezależność, możliwość samodzielnego dobierania trasy, bez konieczności szukania bazy noclegowej czy restauracji. W wielu przypadkach pozwala także na zaoszczędzenie na noclegu i wyżywieniu całkiem sporej sumy. Dla osób, które chcą wyruszyć w podróż kamperem, jednak nie stać ich na jego zakup, polecany jest wynajem takiego auta.

Ile kosztuje wynajem kampera i co ma największy wpływ na cenę?

Tak naprawdę ciężko jednoznacznie określić cenę wynajmu kampera. Na kwotę ma wpływ kilka istotnych czynników. Pierwszym z nich jest standard kampera. Jeżeli jest to model bez udogodnień, to z pewnością będzie kosztował mniej niż w pełni wyposażony, nowoczesny kamper. Warto jednak dobrze przemyśleć wybór, ponieważ często nie opłaca się oszczędzać na komforcie.

Na cenę ma wpływ także to, w jakim okresie ma być wynajęty kamper. Na najniższe ceny można liczyć w okresie od listopada do marca, kiedy nie ma sezonu, z kolei najwyższe koszty wynajmu kampera obowiązują w sezonie od czerwca do września, a także podczas długich weekendów. Cena zazwyczaj jest nieco niższa w przypadku wynajmu długoterminowego – najczęściej można liczyć na kilkuprocentowy upust.

Co jeszcze wpływa na cenę wynajmu kampera?

Na cenę ma wpływ także to, skąd ma zostać wypożyczony kamper. Ceny mogą różnić się między wypożyczalniami. Nie bez znaczenia jest także model i rozmiar samochodu. Co do zasady tańsze są starsze modele, jednak w przypadku dalszych podróży lepiej jest nieco dopłacić i móc podróżować nowoczesnym, wręcz ekskluzywnym kamperem. W niektórych przypadkach konieczne jest także doliczenie opłaty serwisowej za mycie, sprzątanie oraz tankowanie kampera.