Viking kampery - logo
Kategorie
Blog

Gdzie w Europie pojechać kamperem?

Czy marzyłeś kiedyś o niezapomnianej przygodzie, zwiedzaniu malowniczych zakątków Europy i jednocześnie cieszeniu się komfortem własnego domu na kółkach? Jeśli tak, to podróżowanie kamperem to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Wynajem kampera pozwala na nieograniczone przemieszczanie się i poznawanie urokliwych miejsc na Starym Kontynencie.

Kategorie
Blog

Co zrobić w przypadku kolizji kamperem z wypożyczalni?

Kiedy wybieramy się na wakacje kamperem, mamy szansę odkrywać nowe miejsca w komfortowych warunkach. Niestety, nawet podczas takiej wyprawy może dojść do nieprzewidzianych sytuacji, takich jak kolizja czy stłuczka. Jak właściwie postąpić, gdy doszło do zderzenia z innym pojazdem? Oto kilka praktycznych porad dla osób, które wypożyczyły kampera i mają problemy z jego uszkodzeniem.

Kategorie
Blog

Kiedy opłaca się wynajem długoterminowy kampera?

Wynajem długoterminowy kampera może być opłacalny w różnych sytuacjach. Warto jednak pamiętać, że opłacalność wynajmu długoterminowego kampera zależy od indywidualnych preferencji, potrzeb i sytuacji finansowej. Przed podjęciem decyzji zawsze warto przeprowadzić analizę kosztów i porównać je z innymi opcjami, takimi jak zakup czy krótkoterminowy wynajem. Oto kilka przypadków, kiedy wynajem długoterminowy kampera może być korzystnym rozwiązaniem.

Kategorie
Blog

Jak się ma wynajem kampera do podatków?

Podróżowanie kamperem to nie tylko sposób na wygodne i tanie przemieszczanie się, ale również wymaga od wynajmujących świadomości kosztów, które generuje. Usługa ta to już nie tylko opłata za wynajem, ale również obowiązek wpłacenia kaucji czy podatki. W artykule przedstawimy, jakie kwoty trzeba uiścić w związku z wynajmem kampera.

Kategorie
Blog

Na czym polega krótkotrwały wynajem samochodu?

Krótkotrwały wynajem samochodu jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą swobodnie poruszać się po innym mieście, jednak nie przyjechali swoim samochodem. Jest to również świetna opcja dla osób, które przyjeżdżają zza granicy i chcą móc przemieszczać się między różnymi miejscami. Krótkotrwały wynajem dotyczy także nieco innych pojazdów, a konkretnie kamperów, którymi można podróżować nie tylko po Polsce, ale i po innych krajach.

Kategorie
Blog

Jak sprawdzić sprawność wynajmowanego kampera?

Kampery są pojazdami, które od jakiegoś czasu zaczęły ponownie cieszyć się naprawdę dużą popularnością. Podróż tym rodzajem pojazdów, czyli tzw. karawaning zyskał wielu amatorów podczas ostatnich lat, kiedy pandemia uniemożliwiała podróżowanie oraz nocowanie w hotelach. Podróż kamperem ma naprawdę wiele plusów, do których należy elastyczność, możliwość dopasowania całej trasy do swoich zainteresowań oraz niezwykły komfort podróży.

Kategorie
Blog

Jakie należy mieć uprawnienia do prowadzenia kampera?

Podróżowanie kamperem, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem lata temu, od jakiegoś czasu znowu zyskuje na popularności. Możliwość wyjazdu w różne, zazwyczaj trudno osiągalne miejsca z całym wyposażeniem pozwala na odpoczynek bez konieczności wydawania ogromnych sum na hotel czy wyżywienie. Podróżując kamperem, można odwiedzić mnóstwo miejsc i stworzyć wiele pięknych wspomnień. Warto pamiętać, że kierowanie takim pojazdem wymaga odpowiednich uprawnień.

Kategorie
Blog

Od czego zależy koszt wynajmu kampera?

Podróże kamperem stały się coraz częściej wybieranym sposobem na podróżowanie po Polsce i bardziej odległych krajach. Zapewnia dużą niezależność, możliwość samodzielnego dobierania trasy, bez konieczności szukania bazy noclegowej czy restauracji. W wielu przypadkach pozwala także na zaoszczędzenie na noclegu i wyżywieniu całkiem sporej sumy. Dla osób, które chcą wyruszyć w podróż kamperem, jednak nie stać ich na jego zakup, polecany jest wynajem takiego auta.

Kategorie
Blog

Jakie powinno być wyposażenie komfortowego kampera?

Podróżowanie kamperem jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią podróżować na swoich zasadach  i zwiedzać miejsca, do których nie da się dostać podczas wycieczki z biura podróży. Zwiedzanie miast i innych krajów kamperem daje nieograniczone możliwości. Jest również stosunkowo tanie. Aby czas w podróży upływał w komfortowych warunkach, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie kampera. Dzięki temu spędzanie czasu w przyczepie nie będzie wiązało się z wyrzeczeniami.